Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:




   
porady prawnika
Rozwód i podział majątku

Jeżeli w orzeczeniu rozwodu sąd nie orzekł, któremu ze współmałżonków przypada spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, to czy jest konieczne przeprowadzenie sądowego podziału majątku, czy też dopuszczalne jest inne rozwiązanie…





Jeżeli w orzeczeniu rozwodu sąd nie orzekł, któremu ze współmałżonków przypada spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, to czy jest konieczne przeprowadzenie sądowego podziału majątku, czy też dopuszczalne jest inne rozwiązanie, np. zawarcie umowy notarialnej przez byłych małżonków? Jaki jest najprostszy (i najtańszy) sposób dokonania takiego podziału?

Na podstawie art.13 ust. 1 ustawy z 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz. U. z 2001 r. nr 4, poz. 27 z późn. zm.) przepisy nakładają na byłych małżonków obowiązek zawiadomienia w ciągu roku spółdzielni, któremu z nich przypadło spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego albo przynajmniej przedstawienia dowodu wszczęcia postępowania sądowego o podział tego prawa. Jeżeli małżonkowie nie dokonają tej czynności, spółdzielnia wyznaczy im w tym celu dodatkowy termin, nie krótszy niż 6 miesięcy, uprzedzając o skutkach, jakie może spowodować jego niezachowanie. Po bezskutecznym upływie tego terminu spółdzielnia może podjąć uchwałę o wygaśnięciu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu.

25.11.2006


wersja do druku

poleć znajomemu

ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.