Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:




   
« nowsze wiadomości    ...    34    35    36    37    38    39    40    41    42    43    44    ...    starsze wiadomości »
Dobra i zła wiara mają znaczenie przy zasiedzeniu
Źródło: KRN.pl, 03.06.2009
Po upływie 20 lat nieprzerwanego posiadania w dobrej wierze samoistny posiadacz nieruchomości może stać się właścicielem tejże nieruchomości. Jeżeli jednak posiadacz ten jest w złej wierze, termin uprawniający do stwierdzenia zasiedzenia upływa dopiero po 30 latach nieprzerwanego posiadania nieruchomości.
Wpis hipoteki do księgi wieczystej
Źródło: KRN.pl, 27.05.2009
Księga wieczysta to specjalny rodzaj rejestru, który przedstawia stan prawny nieruchomości, wskazując komu i jakie prawa przysługują do danej nieruchomości. Istnieją różne rodzaje hipotek, jednak najczęściej spotykane są dwa, tj. hipoteka zwykła i hipoteka kaucyjna.
Kary finansowe dla opieszałych użytkowników wieczystych
Źródło: KRN.pl, 21.05.2009
Oddając grunt w użytkowanie wieczyste, gmina zawiera z przyszłym użytkownikiem wieczystym umowę. Umowa ta ustala sposób i termin zagospodarowania nieruchomości gruntowej, w tym termin zabudowy – zgodnie z celem, na który nieruchomość ta została oddana w użytkowanie wieczyste.
Meldunek to nie prawo do lokalu
Źródło: KRN.pl, 13.05.2009
Obowiązek meldunkowy nie rodzi prawa do lokalu ani o nim nie przesądza. Jest tylko faktycznym potwierdzeniem organu administracyjnego, że dana osoba przebywa pod wskazanym adresem.
Tylko jedna definicja działki budowlanej
Źródło: KRN.pl, 06.05.2009
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 28 kwietnia 2009 r., oddalającym skargę kasacyjną Rady Miasta Szczecina (sygn. II OSK 12549/08), definicje „działki budowlanej" oraz „wysokości zabudowy" zastosowane w uchwale rady gminy nie mogą być inne niż definicje ustawowe.
Najem okazjonalny szansą na szybszą eksmisję niechcianych lokatorów?
Źródło: KRN.pl, 29.04.2009
Przygotowywany przez Ministerstwo Infrastruktury projekt ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw, przewiduje nowe uprawnienia dla wynajmujących lokale.
Pracownicze mieszkanie zakładowe z bonifikatą
Źródło: KRN.pl, 22.04.2009
W przepisach regulujących sprzedaż mieszkań zakładowych pojawił się chaos. Niewielu uprawnionych wie, że przepisy pozwalają na złożenie w administracji lokali odpowiedniego wniosku o wykup mieszkania, nie czekając na odpowiednią informację ze strony zakładu pracy.
Kiedy potrzebna zgoda współwłaścicieli?
Źródło: KRN.pl, 15.04.2009
Remont budynku jest czynnością zwykłego zarządu, dlatego też, zgodnie z art. 201 k.c., do jego przeprowadzenia potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli. W przypadku gdy na remont nie ma zgody większości, zainteresowani współwłaściciele mogą zwrócić się o upoważnienie do przeprowadzenie remontu do sądu.
Większe szanse na kredyt z dopłatą
Źródło: KRN.pl, 08.04.2009
Od 1 kwietnia obowiązują nowe wskaźniki umożliwiające staranie się o kredyt hipoteczny z dopłatą ze Skarbu Państwa. W większości miast limity wzrosły, a tylko w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze pozostały bez zmian.
Nabycie nieruchomości rolnej przez cudzoziemca
Źródło: KRN.pl, 01.04.2009
Nabywanie nieruchomości rolnych w Polsce przez cudzoziemców (obywateli lub przedsiębiorców z Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Konfederacji Szwajcarskiej) będzie możliwe w Polsce bez konieczności uzyskania pozwolenia dopiero po 1 maja 2016 r.
« nowsze wiadomości    ...    34    35    36    37    38    39    40    41    42    43    44    ...    starsze wiadomości »
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.