Z uchwały składu 7 sędziów Sądu Najwyższego wynika, że właściciel lokalu może na podstawie umowy przelewu przenieść na wspólnotę mieszkaniową uprawnienia przysługujące mu wobec dewelopera w związku z wadami fizycznymi nieruchomości wspólnej.
Minister Sprawiedliwości dokonał interpretacji prawnej dotyczącej sytuacji, w której zachodzi konieczność zmiany udziałów w nieruchomości wspólnej we wspólnocie mieszkaniowej.
Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczpospolitej Polskiej.
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przedstawił stanowisko w sprawie montażu ogniw fotowoltaicznych na obiektach budowlanych oraz wolnostojących ogniw fotowoltaicznych.
Osobom fizycznym, których dochód miesięczny na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym rok, za który opłata ma być wnoszona, właściwy organ udziela 50 proc. bonifikaty od opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej.
Zdaniem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Fundusz Hipoteczny Dom SA błędnie informował o zasadach dotyczących wypłacanej renty dożywotniej. Urząd zakwestionował także ograniczanie seniorom prawa do zamieszkania z najbliższymi osobami.
Spółdzielnie mają bardzo ograniczone możliwości pozyskania środków koniecznych na pokrycie opłat pobieranych przez BGK w związku z obsługą procesu wyodrębniania na własność niektórych mieszkań.
Sejm przywrócił prawo do ulgi mieszkaniowej dla osób zaliczanych do III grupy podatkowej. Nowelizacja jest wynikiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 5 lipca 2011 r.
28 listopada (sygn..akt K 17/12) Trybunał Konstytucyjny rozpoznał połączone wnioski Rady Miasta Świdnik i grupy posłów na Sejm dotyczące ustawy o utrzymaniu czystości w gminach.